Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój (niem. Bad Reinerz, czes. Dušníky) – gmina miejska w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Położone w południowo-zachodniej części Kotliny Kłodzkiej nad rzeką Bystrzycą Dusznicką.

Całoroczna baza uzdrowiskowa i turystyczna. Także pijalnia wód mineralnych, papiernia. Wody mineralne to szczawy alkaliczne i żelaziste. Duszniki mają silnie bodźcowy klimat mocno pobudzający produkcję czerwonych ciałek krwi.

Ważną atrakcją Dusznik-Zdroju jest odbywający się corocznie z początkiem sierpnia Festiwal Chopinowski. Na terenie gminy znajduje się ośrodek biathlonowy Centrum Polskiego Biathlonu Jamrozowa Polana. W pobliżu miasta unikalny rezerwat Torfowisko pod Zieleńcem z roślinnością typową dla tundry. Doskonały punkt wypadowy dla wycieczek w Góry Stołowe, na Szczeliniec Wielki, w Góry Orlickie oraz Góry Bystrzyckie, do rezerwatu Błędne Skały oraz Wambierzyc. Wiecej na stronie Atrakcje Turystyczne.

Agroturystyka Duszniki-Zdrój

Noclegi Duszniki-Zdrój

Pokoje Duszniki-Zdrój

Proponujemy Państwu tanie noclegi w spokojnej wsi sąsiadującej z Dusznikami-Zdrój. Zobacz naszą ofertę: pokoje do wynajęcia